taobao.com logo

Zdroj: ecommercechinaagency.com

TAOBAO MARKETPLACE

Predná čínska destinácia mobilného obchodu

Spoločnosť Taobao Marketplace (www.taobao.com), ktorá bola uvedená na trh v roku 2003, poskytuje zákazníkom z veľkých miest aj z menej rozvinutých oblastí pútavý a prispôsobený zážitok z nakupovania, optimalizovaný analýzou a technológiou veľkých dát. Vďaka vysoko relevantnému a pútavému obsahu a aktualizáciám od obchodníkov v reálnom čase sa zákazníci môžu dozvedieť o produktoch a nových trendoch. Môžu tiež komunikovať medzi sebou navzájom, so svojimi obľúbenými obchodníkmi a kľúčovými mienkotvorcami. Obchodníci na trhovisku Taobao sú predovšetkým fyzické osoby a malé firmy. Podľa Analysys bolo Taobao Marketplace vedúcou čínskou oblasťou mobilného obchodu s veľkou a rastúcou sociálnou komunitou, čo sa týka GMV, za 12 mesiacov končiacich 31. marca 2020. Taobao Marketplace je podnikom skupiny Alibaba Group.

tmall.com logo

Zdroj: www.withings.com

TMALL

Popredná svetová online a mobilná obchodná platforma tretích strán pre značky a maloobchodníkov

Spoločnosť Tmall (www.tmall.com), ktorá bola uvedená na trh v roku 2008, uspokojuje neustále rastúci dopyt spotrebiteľov po vysoko kvalitných produktoch a prémiových nákupných skúsenostiach. Slúži ako platforma pre spotrebiteľov v Číne a v zámorí, kde si môžu kúpiť domáce aj medzinárodné značkové výrobky, ako aj výrobky, ktoré nie sú dostupné v tradičných maloobchodných predajniach. Veľké množstvo medzinárodných a čínskych značiek a maloobchodných predajcov založilo v spoločnosti Tmall výklady. Za 12 mesiacov, ktoré sa skončili 31. marca 2020, bola spoločnosť Tmall vedúcou platformou online a mobilného obchodu tretích strán pre značky a maloobchodníkov na svete, pokiaľ ide o GMV, podľa spoločnosti Analysys, a naďalej rýchlo rastie. Tmall je podnikom spoločnosti Alibaba Group.

Freshippo logo

Zdroj: lebensmittelpraxis.de

FRESHIPPO

Patentovaný maloobchodný reťazec s potravinami skupiny Alibaba

Spoločnosť Freshippo, ktorá bola uvedená na trh v roku 2016, je proprietárnym maloobchodným reťazcom s potravinami spoločnosti Alibaba Group. Je príkladom vytvorenia nového zážitku z nakupovania prostredníctvom konvergencie online a offline aktivít využívaním maloobchodných predajní na skladovanie a plnenie objednávok online, navyše ponúka bohatú a zábavnú skúsenosť zákazníkom, ktorí nakupujú v obchode. Jeho patentovaný systém plnenia umožňuje 30-minútové doručenie zákazníkom, ktorí žijú v okruhu troch kilometrov od obchodu Freshippo. Freshippo ponúka mobilnú aplikáciu, ktorá zákazníkom umožňuje vyhľadávať výrobky a zadávať objednávky pri prehliadaní obchodu. K 31. marcu 2020 mala Alibaba 207 samoobslužných obchodov Freshippo, ktoré sa primárne nachádzali v mestách prvého a druhého stupňa v Číne.

aliexpress.com logo

Zdroj: techbox.dennikn.sk

ALIEXPRESS

Global retail marketplace

AliExpress (www.aliexpress.com), ktorý bol uvedený na trh v roku 2010, je globálnym trhom zameraným na spotrebiteľov z celého sveta a umožňuje im nakupovať priamo od výrobcov a distribútorov v Číne a na celom svete. Okrem globálnej anglickej verzie je platforma AliExpress k dispozícii aj v 17 ďalších jazykoch, vrátane ruštiny, portugalčiny, španielčiny a francúzštiny. Medzi najdôležitejšie spotrebiteľské trhy, kde je AliExpress populárny, patrí Rusko, Spojené štáty americké, Brazília, Španielsko a Francúzsko. AliExpress je podnikom spoločnosti Alibaba Group.

Lazada logo

Zdroj: www.speedmagazine.ph

LAZADA

Popredná a rýchlo sa rozvíjajúca platforma elektronického obchodu v juhovýchodnej Ázii

Spoločnosť Lazada, ktorá bola založená v roku 2012, je poprednou a rýchlo sa rozvíjajúcou platformou elektronického obchodu v juhovýchodnej Ázii pre malé a stredné podniky, regionálne a globálne značky s pôsobnosťou v šiestich krajinách - Indonézii, Malajzii, Filipínach, Singapure, Thajsku a Vietname. Lazada poskytuje spotrebiteľom prístup k širokej škále ponúk a slúži viac ako 70 miliónom jedinečných spotrebiteľov za 12 mesiacov končiacich sa 31. marca 2020. Viac ako 75% balíkov Lazada prešlo počas rovnakého obdobia vlastnými zariadeniami alebo flotilou prvej míle. Lazada je dcérskou spoločnosťou skupiny Alibaba Group.

alibaba.com logo

Zdroj: www.fio.sk

ALIBABA.COM

Popredné veľkoobchodné trhovisko pre globálny obchod

Prvý podnik skupiny Alibaba Group, Alibaba.com (www.alibaba.com), je podľa Analysys popredným integrovaným medzinárodným online veľkoobchodným trhom v Číne v roku 2019 podľa výnosov. Spája čínskych a zahraničných dodávateľov so zahraničnými veľkoobchodnými odberateľmi, ktorými sú zvyčajne obchodní zástupcovia, veľkoobchodníci, maloobchodníci, výrobcovia a malé a stredné podniky pôsobiace v oblasti dovozu a vývozu, a poskytuje zdroje, online transakcie, digitálny marketing, plnenie digitálneho dodávateľského reťazca a finančné služby pre ich. Za 12 mesiacov končiacich sa 31. marca 2020 získalo viac ako 20 miliónov kupujúcich z približne 190 krajín obchodné príležitosti alebo dokončilo transakcie na Alibaba.com.

1688.com logo

Zdroj: distributor.electronicspecifier.com

1688.COM

Popredný integrovaný domáci veľkoobchodný trh v Číne

Spoločnosť 1688.com (www.1688.com), ktorá bola uvedená na trh v roku 1999, je podľa spoločnosti Analysys popredným čínskym integrovaným domácim veľkoobchodným trhom v roku 2019 podľa výnosov. Poskytuje služby nákupu a online transakcie prostredníctvom prepojenia výrobcov a veľkoobchodných predajcov s veľkoobchodnými kupujúcimi v Číne, ktorí zvyčajne obchodujú okrem iného s odevmi, zmiešaným tovarom, doplnkami, bytovými dekoráciami, bytovým materiálom a obalovými materiálmi. 1688.com je podnikom spoločnosti Alibaba Group.

ele.me logo

Zdroj: www.dragonsocial.net

ELE.ME

Donáška jedla na požiadanie a platforma miestnych služieb

Ele.me (čo v čínštine znamená „Máte hlad?“) Je poprednou platformou dodávok na požiadanie a miestnych služieb v Číne. Umožňuje spotrebiteľom používať mobilné aplikácie Ele.me, Alipay, Taobao a Koubei na online objednávanie jedál, občerstvenia, nápojov, čerstvých potravín a potravín. Fengniao Logistics, sieť dodávok na požiadanie spoločnosti Ele.me, je navyše vysoko synergická s digitálnou ekonomikou spoločnosti Alibaba a poskytuje logistické služby na poslednú míľu s cieľom uľahčiť nové iniciatívy v oblasti maloobchodu vrátane doručovacích služieb pre Freshippo a Alibaba Health. Alibaba Group získala Ele.me v roku 2018.

Youku logo

Zdroj: www.freshtalk.in

YOUKU

Popredná online platforma pre videozáznamy v Číne

Youku je podľa QuestMobile treťou vedúcou online platformou pre videozáznamy v dlhej forme v Číne, pokiaľ ide o mesačne aktívnych používateľov v marci 2020. Umožňuje používateľom rýchlo a ľahko vyhľadávať, prezerať a zdieľať vysokokvalitný video obsah na viacerých zariadeniach. Značka Youku patrí medzi najuznávanejšie online značky videa v Číne. Poznatky Alibaba zisky z obchodného maloobchodu a vlastná dátová technológia umožňujú spoločnosti Youku dodávať svojim používateľom relevantné digitálne médiá a zábavný obsah. Youku zároveň pomáha zvyšovať lojalitu zákazníkov k hlavnému obchodnému podnikaniu spoločnosti Alibaba vo forme doplnkových ponúk obsahu pre používateľov. Alibaba Group získala kontrolný podiel v Youku v roku 2016.

DingTalk logo

Zdroj: medium.com

DINGTALK

Platforma pre digitálnu spoluprácu pre moderné podniky a organizácie

DingTalk je pracovisko digitálnej spolupráce, ktoré ponúka nové spôsoby práce, zdieľania a spolupráce pre moderné podniky a organizácie vrátane škôl a vzdelávacích inštitúcií. Milióny podnikov a používateľov používajú program DingTalk na udržanie pripojenia a prácu na diaľku. Podľa QuestMobile je DingTalk vedúcou aplikáciou na zvýšenie podnikovej efektívnosti v Číne mesačne aktívnymi používateľmi v marci 2020. DingTalk je podnikom skupiny Alibaba Group.

alimama.com logo

Zdroj: thelowdown.momentum.asia

ALIMAMA

Monetizačná platforma skupiny Alibaba

Spoločnosť Alimama (www.alimama.com), ktorá bola uvedená na trh v roku 2007, je monetizačnou platformou skupiny Alibaba. Použitím dátovej technológie zodpovedá marketingovým požiadavkám obchodníkov, značiek a maloobchodníkov s mediálnymi zdrojmi na vlastných platformách a vlastnostiach tretích strán spoločnosti Alibaba a umožňuje spoločnosti Alibaba monetizovať svoje hlavné obchodné, digitálne médiá a zábavu a ďalšie podniky. Alimama má tiež pridružený marketingový program, ktorý umiestňuje marketingové displeje na aplikácie a webové stránky tretích strán, a umožňuje tak marketingovým pracovníkom, ak sa tak rozhodnú, rozšíriť svoj marketingový a propagačný dosah na nehnuteľnosti a používateľov nad rámec platforiem Alibaba. Alimama je podnikom spoločnosti Alibaba Group.

alibabacloud.com logo

Zdroj: mugenplus.com

ALIBABA CLOUD

Digitálna technológia a spravodajská chrbtica spoločnosti Alibaba Group

Spoločnosť Alibaba Cloud (www.alibabacloud.com), ktorá bola založená v roku 2009, je chrbticou digitálnych technológií a inteligencie skupiny Alibaba Group. Zákazníkom na celom svete ponúka kompletnú sadu cloudových služieb vrátane elastických výpočtov, databáz, úložísk, sieťových virtualizačných služieb, rozsiahlych výpočtových, bezpečnostných, správcovských a aplikačných služieb, analýzy veľkých dát, platformy strojového učenia a služieb internetu vecí. Alibaba Cloud je podľa IDC popredným poskytovateľom verejných cloudových služieb v Číne v roku 2019, vrátane služieb PaaS a IaaS. Podľa správy spoločnosti Gartner z apríla 2020 je skupina Alibaba Group tretím popredným svetovým a ázijsko-tichomorským poskytovateľom IaaS podľa výnosov v roku 2019 v amerických dolároch.

Cainiao Network logo

Zdroj: postandparcel.info

CAINIAO NETWORK

Inteligentná logistická sieť

Spoločnosť Cainiao Network, ktorá bola založená v roku 2013, sa venuje splneniu logistickej vízie skupiny Alibaba Group, pokiaľ ide o plnenie objednávok spotrebiteľov do 24 hodín v Číne a do 72 hodín kdekoľvek na svete. Na uskutočnenie tejto vízie spoločnosť Cainiao Network pokračuje v budovaní a prevádzkovaní siete globálneho plnenia spolu s logistickými partnermi. Ponúka domáce a medzinárodné jednorazové logistické služby a riešenia riadenia dodávateľského reťazca, ktoré uspokojujú rôzne logistické potreby obchodníkov a spotrebiteľov. Cainiao Network je podnikom skupiny Alibaba Group.

Nakupovať

Design & Developed by Market.sk