CZ EN HU

FIIDO D2S: Elektrický bicykel, ktorý si absolútne zamilujete

Vyskúšali sme FIIDO D2S - šikovný elektrický bicykel, ktorý spríjemní každé cestovanie.

Elektrické prostriedky, či už kolobežky alebo bicykle, sa na Slovensku stali obľúbeným spôsobom, ako si spríjemniť prepravu z bodu A do bodu B. Hodí sa to hlavne v meste, v ktorých sú jednotlivé vzdialenosti medzi miestami, kde musíte byť, väčšie. Kolobežky síce sú vynikajúcou voľbou, no na dlhšie vzdialenosti už tak vhodné nie sú, o komforte počas používania nehovoriac.

Do rúk a nôh sa nám dostal veľmi šikovný model elektrického bicykla FIIDO D2S, ktorý za rozumnú cenu ponúka vynikajúce vlastnosti, kvalitnú konštrukciu a pohodlnejší spôsob, ako cestovať. Bicykel totiž dokáže poslúžiť komukoľvek s váhou do 120 kg, vyvinúť rýchlosť 25 km/h a dosiahnuť celkový čisto elektrický dojazd 20 až 35 kilometrov. V závislosti od režimu používania a terénu, samozrejme. Ak budete bicyklu pomáhať pedálovaním, dostať sa môžete do teritória 40 až 50 kilometrov. Veľmi pôsobivé.

FIIDO D2S: Dizajn

Cena: 453,99 € | Kupón: LAAU6Y9P | Dostupnosť: EÚ sklad

FIIDO D2S je dostupný v dvoch farebných prevedeniach. Je samozrejme skladateľný a preto veľmi kompaktný. Vhodný je tak napríklad na „zabalenie“ do auta a následné rozbalenie v mieste, kde plánujete ostať, no nechce sa vám chodiť, resp. voziť na aute.

Šasi bicykla je vyrobené z odolného hliníka, na ktorú sa pripájajú 16-palcové pneumatiky. Na oboch kolesách nájdete brzdový systém, čo je veľmi dôležité pre čo najrýchlejšie a najbezpečnejšie zabrzdenie. Veľmi poteší aj fakt, že vpredu aj vzadu sa nachádza LED svetlo, ktoré vám taktiež pomôže hlavne pri cestovaní v skorých ranných či neskorších poobedňajších hodinách.

FIIDO je na Slovensku stále menej známym výrobcom, no po styku s FIIDO D3 a D2S môžem s kľudným svedomím povedať, že pevne verím v jeho rozšírenie aj k nám. O tom, že sa firma skutočne snaží preraziť na západný trh svedčia niektoré bezpečnostné funkcie. Spomeniem napríklad batériu, ktorá je zapustená v ráme bicykla. Chráni ju niekoľko systémov, ktoré neustále monitorujú či sa neprehrieva, neprebíja a podobne. To je veľmi dôležité pre zachovanie jej životnosti, čo je potrebné aj kvôli tomu, že batéria nie je vymeniteľná.

FIIDO D2S: Výbava

Cena: 453,99 € | Kupón: LAAU6Y9P | Dostupnosť: EÚ sklad

FIIDO D2S ponúka 250 W motor schopný vyvinúť maximálnu rýchlosť 25 km/h a zvládnuť stúpanie až 25 stupňov. Maximálka teda neprekoná rekordy, no pri teste som nemal pocit, že by som šiel vyslovene pomaly.

Ako sme spomenuli vyššie, 7,8 Ah batéria ponúka dojazd až do 50 kilometrov v závislosti od spôsobu používania, vašej váhy a terénu. Z 0 % na 100 % ju nabijete za 5 hodín, čo sa zhodovalo aj s realitou.

Pochopiteľne, vo výbave sa nachádza aj sedlo s nastaviteľnou výškou, riadidlá, ktoré si taktiež môžete nastaviť podľa potreby a čo ma veľmi prekvapilo aj 6-stupňové radenie od Shimano pre stúpanie do kopca. Práve kopce sú niečo, čo mnohí cyklisti nemajú radi. Môžem povedať, že s možnosťou uľahčiť si stúpanie pomocou kombinácie radenia Shimano a elektrického motora pre mňa akýkoľvek kopec nepredstavoval problém. Nie, že by som to nezvládol aj bez toho, no komfort to určite zvýšilo.

Na riadidlách je umiestnený jednoduchý ovládací panel, ktorý vám ukáže koľko batérie vám ostáva a umožní vám meniť režim zapojenia elektromotora. Dostupné sú celkom 3 stupne rozdelené podľa toho, akú veľkú rýchlosť dokáže v danom nastavení vyvinúť elektromotor.

Samotná akcelerácia bicykla sa ovláda otočným mechanizmom na pravej strane riadidiel. Brzdy sú už klasicky pripevnené k samotným riadidlám.

Bicykel je samozrejme skladací, čo je azda najsilnejšou stránkou tohto modelu. Dá sa totiž poskladať do kompaktnejšieho „balenia“, než zvyšné modely výrobcu. To ocenia hlavne majitelia vozidiel s menším kufrom, resp. ľudia, ktorí jednoducho nechcú so sebou nosiť príliš veľký bicykel.

FIIDO D2S: Oplatí sa kúpiť?

FIIDO D2S je ideálnym riešením pre mestské presuny, rýchle nákupy alebo využitie pri dovolenkách. Skutočne by som veľmi ocenil, ak by som tento bicykel mal napríklad niekde na dovolenke a mohol tak pohodlne jazdiť po pobreží alebo spoznávať mesto bez toho, aby som sa pri tom spotil ako pri bežnom bicyklovaní býva zvykom.

Jeho odolná konštrukcia, šikovné funkcie, dostatočný výkon/dojazd a hlavne prijateľná cena z neho robia šikovnú voľbu pre všetkých, ktorí rozmýšľajú o podobnom „približovadle“. Za nás je FIIDO D2S jednoznačne TOP voľbou v cenovej kategórii do 500 €. Ak chcete ušetriť, nezabudnite využiť náš kupón LAAU6Y9P, ktorý jeho cenu zníži o ďalších 14 €.

Doplním ešte, že bicykel sme objednávali z EÚ skladu, odkiaľ prišiel do pár dní. Neplatíte tak navyše DPH a ani žiadne iné poplatky.

Zdroj: https://androidportal.zoznam.sk/recenzie/